Mecz sparing

Mecz sparingowy AP Jasło r.2005 - JKS Czarni 1910 Jasło

W dniu dzisiejszym z inicjatywy AP Jasło doszło do gry kontrolnej pomiędzy zespołami AP Jasło rocznik 2005 a naszym zespołem. Mecz rozgrywano na małe bramki po 8 zawodników w polu plus bramkarz. Dla Naszej drużyny było to spotkanie wspomnieniowe bo jeszcze kilka miesięcy temu większość zawodników Czarnych grała w drużynie AP Jasło. Okazja do tego spotkania była pomoc dla poszkodowanego w wypadku Patryka Jamuły, zawodnika seniorów Czarnych Jasło.

Obydwa zespoły chciały jak najlepiej wypaść pomimo gry sparingowej i można było obejrzeć sporo bramek oraz ciekawych akcji raz z jednej a raz z drugiej strony. W Naszym zespole nadal były próby znalezienia optymalnego ustawienia przede wszystkim gry w obronie stąd sporo niedokładności i czasami nieporozumień. Mecz toczył się w sportowej atmosferze bez złośliwości choć nikt nie odstawiał nogi. W efekcie końcowym Czarni pokonali kolegów z AP Jasło w stosunku 4:3 po bramkach Macka Samborskiego 2 i Kuby Wojnara 2. Po zakończonym spotkaniu każdy z chłopców obydwu drużyn wykonywał jeszcze dodatkowo rzuty karne. Bardzo gorąco dziękujemy AP Jasło za organizację meczu w tak szczytnym celu.

Skład drużyny Czarnych:

Sokołowski, Pietrusiak (bramkarze) oraz Ratuszniak Bal, Wojnar, Budziak, Zabadała, Tusiński, Cyrulik, Pierzchala, Samborski, Michalski, Więcek, Pietrzak.

Oby ta wygrana była przełomem w grze chłopców bo kilka akcji pokazało ze drzemią w nich spore możliwości, które w lidze jeszcze nie zostały zaprezentowane szczególnie wykonaniu Kacpra Cyrulika i Kuby Wojnara, którzy gdy zdecydują się na odważne indywidualne wejścia oraz wykończenia celnym podaniem bądź strzałem są motorem napędowym całego zespołu.